Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Beansmith's pražírna Menu

O nás

Jsme česká pražírna výběrové kávy. Pražit jsme začali v roce 2014 v bývalé středočeské vesnické kovárně, kterou jsme pro účely pražírny postupně přebudovali do dnešní podoby.

Kdysi jsme začínali na první elektrické pražičce tuzemské výroby, poté jsme více než dva roky pražili na pražičce značky Garanti. Ta pro nás znamena obrovský posun v kvalitě a dostali jsme se díky zkušenostem s touto pražičkou mezi přední české pražírny výběrové kávy. Nyní, po pěti letech získávání zkušeností a znalostí pražíme na stroji značky Loring. Tato americká firma je ve světě pražení synonymem pro drahou ale precizně vyrobenou a dokonale promyšlenou technologii. Pro nás je radost na tomto stroji hledat ty nejlepší cesty, jak upražit konkrétní kávu tak, aby předvedla své nejlepší kvality!!

Naším cílem je vytvářet vysoce kvalitní produkt pražený z čerstvé suroviny. Nevytváříme žádné dlouhodobé zásoby pražené kávy, veškerá naše produkce míří ke konzumentům nebo do kaváren tak, aby mohla být spotřebována zhruba do měsíce od upražení, tedy v době, kdy je káva nejlepší a lze ji vychutnat ve všech jejích přirozených chuťových kvalitách.

Je naší snahou přesvědčovat koncové zákazníky, ale i kavárny či další provozy o kvalitě a chuťovém bohatství kávy, zejména pak kávy výběrové.

"V horách zrozená, ručně sbíraná, v kovárně pražená". Tímto sloganem chceme jednoduše vyjádřit charakter suroviny se kterou pracujeme a produktu, který nabízíme. Výběrová káva je vždy pěstovaná v horském prostředí, kde panují nižší a stabilnější teploty a káva může pomaleji dozrávat a získávat všechny své chuťové vlastnosti. Výběrová káva je také vždy ručně sbírána tak, aby jednotlivé plody byly vždy dozrálé a dosáhly nejlepších chuťových kvalit. Výběrová káva se od zasazení první sazeničky, přes sklizeň, zpracování, třídění až po pražení a samozřejmě výslednou přípravu týká mnoha a mnoha konkrétních lidí. Aby mohlo být kávové zrno konzumováno, pražíme ho u nás v bývalé vesnické kovárně s láskou a pečlivostí tak, abychom co nejlépe zužitkovali všechnu tu práci všech lidí, kteří na každé jednotlivé zrno sáhli před námi.