Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Kofárna s.r.o. Menu

Wolichu Wachu natural Etiopie

Promývací stanice Wolichu Wachu je součástí Harso Haru Mude Farmer Cooperative přičemž poskytuje služby přibližně 4500 drobným pěstitelům kávy. Tato stanice zahájila svou činnost v roce 2017. Velkou výhodou je skutečnost, že pod jednou střechou integruje nové pohledy na zpracování kávy.

Její uspořádání odpovídá maximální účinnosti při zpracování a sušení kávy. Vstupní bod leží na vrcholu mírného kopce. Loupací stroj, fermentační nádrže a prací kanál jsou o něco níže. Tímto způsobem gravitace snáší kávu celým procesem bez potřeby čerpadel, jako u starších promývacích stanic. V dolní části stanice se rozkládá prostorné a dobře organizované sušicí pole.

Nejprve jsou kávové třešně nasypány do flotační nádrže, aby se odstranily veškeré nečistoty a proběhlo kvalitativní roztřídění. Pouze třešně, které se potápí jsou třešněmi vysoké kvality. 

Po vyčištění je pracovníci rozprostřou do jedné vrstvy a po dvou hodinách je promíchávají. Během této fáze je snadné odstranit poškozené třešně, které se nepodařilo vytřídit v předchozích krocích.

Po několika dnech zvyšují tloušťku vrstvy, aby se trochu zpomalilo sušení. Celková doba vysychání může trvat až tři týdny za oblačných podmínek nebo dva týdny pokud je slunečno. Teprve poté se na loupacím stroji odstraní vysušená dužnina včetně pergamenové slupkou tak, aby zůstala jen zelená káva.

Parametry

Velikost balení 333 g / 1000 g
Odrůda Heirloom
Farma / washing station Wolichu Wachu
Nadmořská výška 1900 - 2210m
Oblast Uraga wereda - Oromia region
Metoda zpracování Natural
Cuppingové score 87
Doporučená příprava Espresso
Chuťový profil javorový sirup, papaya, ostružiny
Acidita: Střední acidita
Vyberte variantu

330 Kč