Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Beansmith's pražírna Menu

Rosalba B. Castillo Colombia

Farma Buena Vista, ze které tato sklizeň pochází, leží v ideální nadmořské výšce 1800 metrů nad mořem. Nachází se ve známé oblasti Nariňo na jižním okraji Kolumbie. Jde o malou farmu o celkové rozloze pouze 2,5 ha. Majitelka farmy, paní Rosalba, je nebývale pečlivá a detailně dohlíží na to, aby produkt její farmy byl co nejkvalitnější. K tomu pomáhá také členství farmy v kooperativě COOMERCIACAFE. 

Rosalba na své farmě sbírá kávové třešně samozřejmě ručně a po sběru je loupe v klasické bubnové loupačce. Poté naloupané třešně fermentují ve vodě podle teploty a vlhkosti asi 18 - 20 hodin. Pak je káva promyta čistou vodou a začíná se sušit. Sušení samotné probíhá v tenké vrstvě asi 8 dnů do výsledné vlhkosti "pergamenové" kávy 12%. Káva poté odpočívá 10 dnů na farmě než je převezena do kooperativy, kde se připraví na export a prodej.

Oblast Nariňo, ve které se nachází i tato farma, je přes svou velmi vysokou polohu vynikající pro pěstování kávy. Stále tu je totiž dostatek slunečního svitu i časté deště, obojí nutné pro pěstování kávy nejvyšší kvality. Před chladnými nocemi tu místní farmy chrání zvláštní mikroklima, které je tvořeno morfologií hor a údolí, ze kterých v noci stoupá teplý vzduch vzhůru. 

Parametry

Velikost balení 333 g / 1000 g
Odrůda Colombia
Farma / washing station Rosalba Bados Castillo
Nadmořská výška 1800 m
Oblast Nariño Department
Metoda zpracování Promytá
Cuppingové score 87,5
Doporučená příprava Espresso
Chuťový profil mandarinka, heřmánek, černý čaj
Acidita: Střední acidita
Vyberte variantu