Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Beansmith's pražírna Menu

Mantiqueira Mountains Brazílie

V pohoří Serra da Mantiqueira se nachází region Mantiqueira de Minas, který je se svou stoletou historií v pěstování kávy v současnosti jedním z nejlépe hodocených regionů v Brazílii. Tato konkrétní sklizeň je složena z úrody několika menších farmářů, kteří jsou sdruženi do Cocarive cooperative v Carmo de Minas. Káva musí splnit kritéria kvality, aby mohla být součástí této nabídky. Káva je tu vybírána pro svou konzistentní, pro region typickou chuť. 

Také my tuto kávu kupujeme s tím, že se nám líbí její typicky brazilská chuť oříšků a čokolády, s mírnou aciditou peckového ovoce. 

Při sklizni se tu čím dál více používá mechanizace a to i pro výběrové kávy. Tlak na cenu nutí pěstitele používat stroje místo lidí. Jelikož se však v tomto případě jedná o výběrovou kvalitu, je po sklizni káva o to pečlivěji tříděna a zbavována defektů a nezralých plodů. Aby bylo dosaženo vyvážené chuti a skóre výběrových káv, je třídění a pečlivé zpracování nutností. To se již bez lidské práce a dostatečného času neobejde. 

Tato káva je zpracována metodou pulped natural. Po vyloupnutí z obalu je sušena na betonových lavicích. Poté je zpracování dokončeno. Tato metoda je rychlejší než klasické natural sušení a proto přichází na trh jako jedna z prvních z tohoto regionu. Klasické naturální kávy budou k dispozici později. 

Parametry

Velikost balení 333 g / 1000 g
Odrůda Yelow Bourbon
Farma / washing station Mantiqueira Mountains
Nadmořská výška 1100 - 1300 m
Oblast Serra da Mantiqueira
Metoda zpracování Pulped Natural
Cuppingové score 84+
Doporučená příprava Espresso
Chuťový profil čokoláda, lískový ořech, peckové ovoce
Acidita: Nízká acidita
Vyberte variantu