Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Kofárna s.r.o. Menu

Karogoto AA+ Kenya

Z letošní sklizně v Keni jsme pro vás vybrali tuto vynikající kávu, vyznačující se velkým zrnem, ale především výbornou chutí. Velmi nás potěšila výrazná chuť připomínající černý rybíz v chuťově výrazném těle. Kávu doporučujeme především na alternativy, ze kterých nás nejvíce uchvátila chuť na aeropressu. Určitě doporučujeme vyzkoušet. 

Farma Karogoto, ze které tato káva pochází, je součástí renomovaného družstva Tekangu Farmers Cooperative Society. Družstvo samotné vzniklo v roce 2005 sloučením stanic Tegu, Ngunguru a Karogoto. Tekangu slučuje 2900 producentů v odhadované ploše 350 hektarů kávy.

Jedním z důvodů, proč Karogoto vyrábí tak vynikající a čisté kávy, je jejich proces sušení kávových třešní. Všechny sušící stoly jsou zvednuté kovové konstrukce, namísto obvyklých dřevěných. Kovové stoly prodlužují interval sušení, což je obrovská výhoda pro rovnoměrnost celého procesu.

Stanice je postavena ve starém stylu, kde se zpracovatelská jednotka nachází pod kopcem pod sušičkami. Po promytí a třídění čerpadla přivádějí vlhké zrno k sušícímu procesu, který obvykle trvá 10 dnů.

Parametry

Velikost balení 333 g / 1000 g
Odrůda SL28/34
Farma / washing station Karogoto
Nadmořská výška 1700 - 1800m
Oblast Karatina - Nyeri County
Metoda zpracování Promytá
Cuppingové score 90
Doporučená příprava Filtr, alternativní přípravy
Chuťový profil černý rybíz, švestky, výrazné tělo
Vyberte variantu