Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Kofárna s.r.o. Menu

Karimikui PB+ Keňa

Tuto kávu jsme získali a nakoupili díky pečlivému výběru našeho dvorního dodavatele - 32CUPu z Antwerp. Samozřejmě jsme ji podrobili také našemu internímu chuťovému posouzení. Chutnala nám moc a tak se po delším čase v naší nabídce objevila káva kvality PB+. Jde tedy o kávové "perly", vlastně tvarové defekty, které vlastně není možné pražit společně s kávovými zrny "běžného" tvaru, ale pokud jsou všechny vytříděné a pohromadě, pak je radost je upražit a ochutnat.

 

Farma Karimikui je součástí Rungeto Farmers Cooperative Society, do níž patří také farma Kii, jejíž letošní úrodu také najdete v naší nabídce. Díky značným investicím Rungeto v poslední době hraje důležitou roli v rozvoji místní komunity, která nachází uplatnění nejen při zpracování kávy ale také v jiných oblastech. Za nás jsme moc rádi, že svět výběrové kávy přináší více zaměstnanosti právě do lokalit, které patří tradičně k těm nejchudším. 

Tato sklizeň kávy byla zpracována promytou metodou, fermentace trvala cca 24 hodin a po promytí a vytřídění pak na "afrických postelích" proběhlo desetidenní sušení. 

Parametry

Velikost balení 333 g / 1000 g
Odrůda SL28/34
Farma / washing station Karimikui
Nadmořská výška 1500 - 1900m
Oblast Kirinyaga county
Metoda zpracování Promytá
Cuppingové score 88
Doporučená příprava Filtr, alternativní přípravy
Chuťový profil hnědý cukr, tamarind, bobulové ovoce
Acidita: Vyšší acidita
Vyberte variantu

380 Kč