Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Kofárna s.r.o. Menu

Banko grade 1 Etiopie

Etiopie je pro nás jednou z nejoblíbenějších zemí co se původu kávy týká. Máme rádi její chuťovou "divokost" a specifičnost, která je obvykle nezaměnitelná. Etiopie je zemí, odkud kávovník pochází a dodnes se tu pěstuje pralesním, divokým způsobem. Proto v kolonce "odrůda" najdete obvykle slovo "heirloom", které naznačuje, že nejde o žádnou z vyšlechtěných moderních odrůd kávovníku. Tak tomu je i s touto kávou ze zpracovatelské stanice Banko.

Tato káva si nese název z farmy a pracovatelské stanice, ležící v Jirimtiti, v oblasti Yirgacheffe, tak známé právě pro pěstování výběrové kávy. Káva z této sklizně je velmi výrazná, komplexní v chuti, s bohatou sladkostí a střední aciditou. V chuti poznáte typickou etiopskou květnatost ale ucítíte možná také chuť bobulového ovoce. 

Etiopie. V Etiopii má káva specifické postavení. Káva jako plodina zde živí zhruba pětinu populace a tvoří velkou část výnosů z vývozu. Káva je také v zemi hojně konzumována, obvykle má však o poznání nižší kvalitu. Na vývoz jde pak káva kvalitnější, odpovídající současným mezinárodním kritériím. O vývoz se tu, až na malé výjimky, stará státem zřízená organizace. Většina kávové produkce je v Etiopii zpracována suchou metodou, jen asi 20 - 30% je promytá. 

Parametry

Velikost balení 333 g / 1000 g
Odrůda Heirloom
Farma / washing station Banko - Yirgacheffe
Nadmořská výška 1700 - 1900 m
Oblast Yirgacheffe, Gedeo Zone, SNNPR
Metoda zpracování Natural
Cuppingové score 88
Doporučená příprava Espresso / Univerzální použití
Chuťový profil květinové aroma, silné tělo, bobulové ovoce
Acidita: Střední acidita
Vyberte variantu