Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Kofárna s.r.o. Menu

BAROIDA Papua Nová Guinea

Papua Nová Guinea je pro nás letos společně s Barmou novinkou a objevem roku. Můžeme říct, že naše zkušenost s výběrovými kávami z Asie byla pro nás dosud nepřesvědčivá. Letos poprvé se nám na pražírnu dostaly vzorky, které nás zaujaly natolik, že jsme nakoupili hned dva loty. Toto je tedy sklizeň z Papuy Nové Guinei, z farmy Baroida, která leží v horách na východě země. 

 

Tuto farmu získal v šedesátých letech Ben Colbran, který si kladl za cíl postupně získat ke spolupráci zahraniční odborníky a investory. Stal se tak postupně se svou rodinou výraznou postavou v rozvoji pěstování kávy v této oblasti. Během let musela rodina prokázat obdivuhodnou odolnost, výdrž a trpělivost aby přečkala roky politické nestability a chaosu. Snad i proto dnes farma nese jméno odvozené od ducha, sídlícího v obrovském balvanu na místní řece, protékající farmou. Balvan, který je starší než paměť jakéhokoliv místního pamětníka je připomínkou výdrže a odolnosti místních farmářů.

Farma má celkem 220 ha a je rozdělena do 29 lotů, které jsou osázeny různými odrůdami kávovníku. Pečlivé třídění a kontrola kvality se už i tu staly klíčovými činnostmi, vedoucími k výborné kvalitě produktu. 

Fermentace u této kávy probíhá po loupacím procesu na sucho cca 36 hod. Poté prochází standardním promývacím procesem, kde je proudem vody (zde v tancích) zbavena dužniny a následně zatříděna.

Parametry

Velikost balení 333 g / 1000 g
Odrůda Arusha / Bourbon / Mondo Novo
Farma / washing station Baroida estate
Nadmořská výška 1700 - 1850 m
Oblast Baroida, Aiyura, Kianantu District, Eastern Highlands
Metoda zpracování Promytá
Cuppingové score 86
Doporučená příprava Univerzální použití
Chuťový profil liči, pomerančová kůra, med
Acidita: Střední acidita
Vyberte variantu

330 Kč