Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Beansmith's pražírna Menu

3x 150g El Penon ve třech zpracováních Guatemala

Letos jsme zakoupili na pražírnu kávu z této pro nás nové farmy a to hned ve třech různých zpracováních. Majitel farmy, pan Ivan Ovalle dává mnoho své energie do produkce vysoce kvalitní kávy vypěstované se zřetelem na ekologicky příznivé postupy. Jeho pražírna se nachází ve velmi známé oblasti Huehuetenango. Pan Ovalle má vysokoškolské vzdělání, díky kterému má mimo jiné velmi dobře na farmě zvládnuté nakládání s vodou nebo třeba také načasování sklizně pomocí přesného měření cukernatosti.

Farma pana Ovalle má 75 ha, z nichž na 15 ha je stále lesní porost a na zbytku farmy pěstuje odrůdy Caturra, Pache a Bourbon. On sám velmi pečlivě školí své spolupracovníky a ve své práci na farmě používá moderní technické prostředky, které pomáhají dosahovat velmi kvalitních výsledků. 

V tomto produktu zasíláme 3 balíčky po 150g. V každém balíčku je káva ze stejné sklizně, pokaždé však zpracovaná na farmě jiným způsobem - suchou metodou, promytou metodou a metodou honey. Máte tak velmi zajímavou možnost u vás doma porovnat, jak konkrétní zpracování kávových třešní ovlivňuje výslednou chuť. Kávu jsme ve všech třech případech upražili na alternativní metody přípravy, aby chuťové rozdíly byly co nejpatrnější. Srovnání je velmi zajímavé, užijte si to. 

K tomuto balení dostanete také unikátní kód, který vám na týden zdarma zpřístupní videotéku vynikajících artových filmů ve službě EDISONonline.

Parametry

velikost balení 150 g
Odrůda Bourbon, Caturra, Pache
Farma / washing station Finca El Peñón
Nadmořská výška 1450-2050 m
Oblast Huehuetenango
Metoda zpracování Promytá / Natural / Honey
Cuppingové score 85-87
Doporučená příprava Filtr, alternativní přípravy
Chuťový profil dle druhu
Acidita: Střední acidita
Partner: Sucafina specialty
Vyberte variantu